Wózki WBR-5BE do bramy przesuwnej 70x70x4, 5...

Wózki WBR-5BE do bramy przesuwnej 70x70x4, 5 rolek ze stali. Zestaw LUX.

Stamet

2 wózki bramowe wahliwe / gniazdo i rolka (z zaślepką) najazdowa / do wyboru: rolka prowadząca i chwytak / plastikowa zaślepka

Chwytak
Rolka prowadząca górna
ZL.WBR.5BE.70x4.S+
329,00 zł
Brutto

 

PRECYZJA wykonania • Produkt w 100% "MADE IN POLAND" • ROLKI wykonane w standardzie "pod łożysko" 0,01 mm - NIEZAGNIATANE

PRECYZJA wykonania • Produkt w 100% "MADE IN POLAND" • ROLKI wykonane w standardzie "pod łożysko" 0,01 mm - NIEZAGNIATANE

Wózki wahliwe, 5-rolkowe, do bramy z szyną 70 × 70 × 4 mm - zestaw lux.

Wózek bramy przesuwnej do szyny 70x70x4, z 5-cioma rolkami stalowymiWózki do bramy
Dwa precyzyjnie wykonane wózki wahliwe, 5-rolkowe, do lekkiej bramy przydomowej, o świetle wjazdu 4-4,6 metrów. Wózki do szyny 70 × 70 × 4 mm. Wózki z platformą regulacyjną.

Dane techniczne i przeznaczenie:

Waga bramy: do 400 kg
Światło wjazdu: 4-5 m
Rolki: Ø60,5 mm × 20 mm, stalowe, w kształcie idealnego łuku
Platforma: regulowana, 180 × 120 × 8 mm
Łożysko rolki: 6004 2RS, zapinane na pierścień Segera
Powłoka: ocynk galwaniczny
Śruby: M14

Wózki projektowane w systemie ZWD3 - CAD/CAM, z modułem obliczeniowym działających na wózek sił.

Porównanie rolek wózków bram

1. ROLKI - wykonane w standardzie "pod łożysko" (0,01 mm dokładności), precyzyjnie obsadzane (łożysko wciskane prasą, na tzw. "setkę w plusie”) i zapinane na pierścień osadczy Segera. Jest to rozwiązanie droższe w produkcji, ale w 100% eliminujące niekorzystne zjawisko obracania się oraz wypadania łożyska z rolki na skutek działania siły osiowej. Pierścień wykonany jest z ulepszonej stali i osadzony w precyzyjnie (profesjonalnie) wyciętym kanaliku.
NIE STOSUJEMY ROLEK ZAGNIATANYCH. Rolki takie mają otwór z dużym luzem, w który łożysko luźno wpada, a następnie jest zabezpieczane na "zagniotki". Zagniecenia znoszą wielokrotnie niższe obciążenia osiowe niż pierścień osadczy Segera. Brama przesuwna generuje znaczne obciążenia osiowe na łożysko, które prowadzą często do przedwczesnego "luzowania się" łożyska w rolce, na skutek działania obciążeń osiowych i w konsekwencji do "rozsypania się wózka".

2. BIEŻNIA o szerokości 20 mm w kształcie idealnego łuku, co przekłada się na znacznie lżejszą pracę bramy. (wiele firm produkuje rolki 16 mm z płaską bieżnią i z delikatną fazą).

3. ŁOŻYSKA - produkowane przez nas wózki wyposażone są w łożyska typu 2RS (uszczelnienie z tworzywa). Są to łożyska droższe niż najpopularniejsze w wózkach bram łożyska typu ZZ (uszczelnienie stalowe), ale są one znacznie szczelniejsze. Dzięki temu dostaje się do nich mniej brudu i jednocześnie zwiększa się ich żywotność.

Wysoka jakość rolki i obsadzenia łożyska to pierwszy element trwałości naszych wózków.

Podstawa wózka bramy przesuwnej

4. Platformy wyposażone są w podkładki pod nakrętki, które zapobiegają "luzowaniu się" złącza oraz zwiększają powierzchnię docisku. Ich brak może powodować odsunięcie się wózka od osi pracy bramy. U większości producentów brak tej podkładki, my nie oszczędzamy na szczegółach!

Wymiary montażowe wózka:
A: 180 mm
B: 120 mm
C: 140 mm
V2: 44-84 mm regulacja na fasolkach (otwory 39 × 18 mm) / zakres rozstawu szpilek w betonie.

Platformy z fasolkami, dzięki którym na szpilkach wychodzących z ławy można regulować ustawienie wózka we wszystkich płaszczyznach.

UWAGA!
Prosimy sprawdzić dokładnie jakie są wymiary Państwa szyny (profilu). Wymiary te określamy podając długość boku po zewnętrznej stronie profilu oraz grubość ścianki zmierzoną suwmiarką. Produkowane przez nas rolki dopasowane są do konkretnego profilu - wymiar nie jest uśredniony, jak w przypadku wielu chińskich produktów. Dzięki temu nasze wózki zapewniają precyzyjną pracę bramy. W zestawie instrukcja montażu zawierająca precyzyjne parametry wymaganego rozstawu wózków do wagi i długości bramy.

Gniazdo najazdowe z odbojnikiem do wózka bramy przesuwnejGniazdo najazdowe z odbojnikiem gumowym.
Dzięki odbojnikowi brama zatrzymuje się bez dodatkowego hałasu, oraz zmniejsza się siła "uderzenia".
Gniazdo posiada otwory odprowadzające wodę.


Pamiętaj! Montuj gniazdo i rolkę tak, by rolka wyraźnie wjeżdżała na gniazdo (lekko unosząc bramę). Dzięki temu odciążane są wózki gdy brama jest zamknięta. Z praktyki wiemy, że bramy są zamknięte przez 99% czasu, u 99% klientów. Odciążając wózki, wydłużasz ich żywotność!

Rolka najazdowa do bramy przesuwnej, wersja z zaślepką Rolka najazdowa montowana w szynie jezdnej.
Zadaniem jej jest podtrzymywanie ciężaru bramy w stanie "brama zamknięta".
Rolka w wersji z zaślepką, która zapobiega dostawaniu się do szyny zanieczyszczeń (liście, kamienie), a w okresie zimowym także śniegu, który po zamarznięciu, może wręcz unieruchomić bramę.

Rolki prowadzące do bramy przesuwnejRolka prowadząca górna na kątowniku. Ma na celu stabilizację pracy bramy. Rolki górne z łożyskiem charakteryzują się cichszą pracą i większą żywotnością. Do wyboru:

  • 33 mm łożyskowana, do ceownika 40/40/3
  • 43 mm łożyskowana, do ceownika 50/50/3
  • 25 mm, do ceownika 30/30/2
  • 35 mm, do ceownika 40/40/2

Chwytak górny - do stabilizacji ramy bramy przesuwnejChwytak górny
Chwytak stabilizuje ramę bramy w górnej części słupka.
Szczególnie przydatne w przypadku nowoczesnych bram pełnych.
Do wyboru wersje dopasowane do wymiaru konstrukcyjnego profilu:

  • 40 mm
  • 60 mm

Zaślepka plastikowa do bramy przesuwnejZaślepka plastikowa
Do zamontowania na drugim końcu szyny - od strony trawnika. Zabezpiecza przed brudem i śniegiem, który po dostaniu się do szyny i zamarznięciu, może niekorzystnie wpływać na płynność pracy bramy.

Jaki profil bramy
70x70x4 mm
Materiał wykonania rolki
Stal
Ilość rolek
5
6 Przedmioty
5903816800169

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies.
Przeglądanie strony oznacza wyrażenie na to zgody.
Więcej informacji: Polityka Prywatności