Wózki WBR-5BE do bramy przesuwnej...

Wózki WBR-5BE do bramy przesuwnej 80x80x5, 5 rolek z tworzywa. Zestaw LUX.

Stamet

2 wózki bramowe wahliwe / gniazdo i rolka (z zaślepką) najazdowa / do wyboru: rolka prowadząca i chwytak / plastikowa zaślepka

Chwytak
Rolka prowadząca górna
ZL.WBR.5BE.80x5.T
359,00 zł
Brutto

 

PRECYZJA wykonania • Produkt w 100% "MADE IN POLAND" • ROLKI wykonane w standardzie "pod łożysko" 0,01 mm - NIEZAGNIATANE

PRECYZJA wykonania • Produkt w 100% "MADE IN POLAND" • ROLKI wykonane w standardzie "pod łożysko" 0,01 mm - NIEZAGNIATANE

Wózek wahliwy, 5-rolkowy, do bramy z szyną 80 × 80 × 5 mm.

Wózek bramy przesuwnej,regulowany, do szyny 60x60x3, z 5-cioma rolkami z tworzywaWózek bramy
Dwa precyzyjnie wykonane wózki wahliwe, 5-rolkowe, do bramy przydomowej, o świetle wjazdu 4-5 metrów. Wózki do szyny 80 × 80 × 5 mm. Wózki z platformą regulacyjną.

Dane techniczne i przeznaczenie:

Waga bramy: do 400 kg
Światło wjazdu: 4-5 m
Rolki: Ø68,5 mm z tworzywa
Platforma: regulowana, 180 × 120 × 8 mm
Łożysko rolki: 6004
Powłoka: ocynk galwaniczny
Śruby: M14

Wózki projektowane w systemie ZWD3 - CAD/CAM, z modułem obliczeniowym działających na wózek sił.

Rolki z tworzywa polskiej produkcji. Tworzywo zapewnia cichą pracę bramy.
Często zadawane pytanie: "Czy rolka z tworzywa szybko się ściera?" Dla zapewnienia długiej pracy rolki z tworzywa, ważny jest zakup czystej, niezardzewiałej szyny jezdnej. Jakość szyn jezdnych z walcowni uległa znacznej poprawie, dlatego warto (należy) zwrócić uwagę, by powierzchnia kupowanej szyny była gładka i bez rdzy.

Podstawa wózka bramy przesuwnej

Platformy wyposażone są w podkładki pod nakrętki, które zapobiegają "luzowaniu się" złącza oraz zwiększają powierzchnię docisku. Ich brak może powodować odsunięcie się wózka od osi pracy bramy. U większości producentów brak tej podkładki, my nie oszczędzamy na szczegółach!

Wymiary montażowe wózka:
A: 180 mm
B: 120 mm
C: 140 mm
V2: 44-84 mm regulacja na fasolkach (otwory 39 × 18 mm) / zakres rozstawu szpilek w betonie.

Platformy z fasolkami, dzięki którym na szpilkach wychodzących z ławy można regulować ustawienie wózka we wszystkich płaszczyznach.

UWAGA!
Prosimy sprawdzić dokładnie jakie są wymiary Państwa szyny (profilu). Wymiary te określamy podając długość boku po zewnętrznej stronie profilu oraz grubość ścianki zmierzoną suwmiarką. Produkowane przez nas rolki dopasowane są do konkretnego profilu - wymiar nie jest uśredniony, jak w przypadku wielu chińskich produktów. Dzięki temu nasze wózki zapewniają precyzyjną pracę bramy. W zestawie instrukcja montażu zawierająca precyzyjne parametry wymaganego rozstawu wózków do wagi i długości bramy.

Gniazdo najazdowe do bramy przesuwnejGniazdo najazdowe.
Gniazdo posiada otwory odprowadzające wodę.


Pamiętaj! Montuj gniazdo i rolkę tak, by rolka wyraźnie wjeżdżała na gniazdo (lekko unosząc bramę). Dzięki temu odciążane są wózki gdy brama jest zamknięta. Z praktyki wiemy, że bramy są zamknięte przez 99% czasu, u 99% klientów. Odciążając wózki, wydłużasz ich żywotność!

Rolka najazdowa do bramy przesuwnej, wersja z zaślepką i odbojnikiemRolka najazdowa z zaślepką i odbojnikiem, montowana w szynie jezdnej.

Zadaniem jej jest podtrzymywanie ciężaru bramy w stanie "brama zamknięta".

Zaślepka zapobiega dostawaniu się do szyny zanieczyszczeń (liście, kamienie), a w okresie zimowym także śniegu, który po zamarznięciu, może wręcz unieruchomić bramę.

Dzięki odbojnikowi brama zatrzymuje się bez dodatkowego hałasu, oraz zmniejsza się siła "uderzenia".

Jest to naszej produkcji rolka najazdowa, w której rolka zamontowana jest na sworzniu zapinanym pierścieniem Segera (nie zagniatana, bez zabezpieczenia, jak w większości rolek na rynku). Eliminuje to ryzyko wybicia sworznia. Daje to możliwość demontażu i wymiany samej rolki w razie problemów.

Śruby montażowe "wchodzą" w nitonakrętkę o długim gwincie (10 mm, nie jak u konkurencji gwint wyłącznie w blaszce 3-4 mm), co zapewnia stabilność połączenia montażowego.

Mocny spaw zaślepki zabezpiecza przed jej oderwaniem się.

Rolki prowadzące do bramy przesuwnejRolka prowadząca górna na kątowniku. Ma na celu stabilizację pracy bramy. Rolki górne z łożyskiem charakteryzują się cichszą pracą i większą żywotnością. Do wyboru:

  • 33 mm łożyskowana, do ceownika 40/40/3
  • 43 mm łożyskowana, do ceownika 50/50/3
  • 25 mm, do ceownika 30/30/2
  • 35 mm, do ceownika 40/40/2

Chwytak górny - do stabilizacji ramy bramy przesuwnejChwytak górny
Chwytak stabilizuje ramę bramy w górnej części słupka.
Szczególnie przydatne w przypadku nowoczesnych bram pełnych.
Do wyboru wersje dopasowane do wymiaru konstrukcyjnego profilu:

  • 40 mm
  • 60 mm

Zaślepka plastikowa do bramy przesuwnejZaślepka plastikowa
Do zamontowania na drugim końcu szyny - od strony trawnika. Zabezpiecza przed brudem i śniegiem, który po dostaniu się do szyny i zamarznięciu, może niekorzystnie wpływać na płynność pracy bramy.

Jaki profil bramy
80x80x5 mm
Materiał wykonania rolki
Tworzywo
Ilość rolek
5
9 Przedmioty
5903816800602

Klienci, którzy kupili ten produkt, nabyli również

Nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies.
Przeglądanie strony oznacza wyrażenie na to zgody.
Więcej informacji: Polityka Prywatności